Рекомендуємо довірити укладання мозаїки кваліфікованим фахівцям, знайомим з усіма тонкощами цього процесу.

Підготовчі роботи

Перш ніж почати укладати мозаїку необхідно виконати певні підготовчі роботи:

Поверхня для монтажу повинна бути рівною, міцною, гладкою, сухою і чистою. Відшліфуйте поверхню для отримання білого фону. Температура повітря в приміщенні повинна знаходитися в межах +5 … + 40 °С.

Необхідно враховувати, що мозаїка після укладання, в разі якщо поверхня не вирівняна, то вона буде повторювати всі нерівності. Не рекомендується укладати мозаїку на поверхні, які можуть піддаватися деформації.

Потім треба визначити типорозмір мозаїки і порахувати необхідну кількість листів і придбати її з деяким запасом на випадок розбивання і відколів.

Варто врахувати, що при покупці душової кабіни або нової ванни треба зробити їх установку до початку підготовки до укладання. Коли всі підготовчі роботи зроблені можна починати процес укладання мозаїки на своє місце.

Підготовка до укладання

Претензії щодо якості виробу приймаються до початку монтажу. Зберігайте етикетку з упаковки до закінчення робіт.

Переконайтеся в якості і правильному стикуванні складових частин зображення, а також відсутності дефектів у мозаїчних плиток-матриць. Для цього витягніть мозаїку з упаковок і на рівній поверхні складіть з них зображення.

Розстеліть плитки-матриці так, щоб відстань між сусідніми плитками дорівнювала відстані між скляними чіпами мозаїки (~1,5 мм).

Виміряйте горизонтальну і вертикальну сторони отриманого зображення. Перенесіть розміри на підготовлену поверхню, розкресліть її на квадрати відповідних розмірів плиток-матриць, використовуючи рівень, лінійку та рулетку.

Укладання мозаїки

При укладанні мозаїки колотого типу слід уникати ударів, грубих тисків твердими предметами, вібрацій, сильних механічних впливів. Мозаїку із зовнішнім булатним покриттям (золото, платина) не рекомендується розміщувати в басейнах і місцях з підвищеною вологістю (душові кабіни і т.п.). Велику важливість має укладання першого ряду мозаїчних плиток, тому що від цього будуть залежати результати всієї майбутньої роботи. Наклеювання мозаїки повинно проводитися поступово, ряд за рядом. Не треба намагатися обійняти відразу велику площу. Це може привести до передчасного висихання клею.

Для монтажу мозаїки використовуйте клей білого кольору для скляної мозаїки, щоб після укладання колір мозаїки не придбав небажаних відтінків. Категорично забороняється використовувати клей і затірку на цементній основі. Уважно ознайомтеся з інструкцією із застосування монтажного клею і дотримуйтесь її. Для рівномірного розподілу складу використовуйте шпатель з зазубреною стороною.

Приклейте плитки-матриці до поверхні лицьовою стороною вгору, притискаючи їх гумовим шпателем або прокочуючи гумовим валиком. Переконайтесь, що відстань між плитками-матрицями дорівнює відстані між скляними квадратами.

Затирка швів

Перед початком затирання витримайте час до висихання клею згідно з інструкцією: приблизно після закінчення 24 годин після укладання виробів з мозаїки на вертикальні поверхні (стіни, колони та ін.) і після закінчення 48 годин після укладання виробів з мозаїки на горизонтальні поверхні (підлога та інші поверхні, на які передбачається вплив силою ваги, тиску).

Гумовим шпателем нанесіть затірку в вертикальних і горизонтальних напрямках, покриваючи за один раз не більше 2 кв.м. шар затірки повинен займати не менше 2/3 глибини шва. Видаліть зайву затірку гумовим шпателем, переміщаючи його по діагоналі.

Вологою губкою видаліть залишки заповнювача, одночасно профілюючи шви. Працюйте завжди по діагоналі, не натискаючи занадто сильно і зберігаючи губку плоскою для того, щоб не вимивати затірку з шва.

Роботу з укладання мозаїки завершуєм поліруванням за допомогою повсті або засобом для протирання скла, щоб надати блиск.

Крім загальних інструкцій-в басейні слід дотримуватися рекомендацій нижче:

Важливо! Не заповнювати водою басейн протягом перших 20 днів після укладання. При укладанні мозаїки в термальних басейнах використовувати епоксидну затірку швів, враховуючи особливу агресивність середовища.