Оглядовий короб є в більшості квартир, але він може бути відсутнім в побудованому своїми руками будинку. Однак без доступу до труб, доведеться виконати більше роботи, щоб усунути неприємності. Іноді люди навіть не користуються каналізацією в певній частині будинку, оскільки не знають, яким чином дістатися до труби. Ревізійний люк під труби розташовують в стіні і на підлозі, зрідка – на стелі. Ревізійні люки-невидимки не займають місця, їх не видно і вони надійно приховані під кахлем або мозаїкою. У всіх оглядових люків основна функція-доступ до комунікацій і маскування від сторонніх поглядів.

Комунікаційна ніша повинна бути запланована на етапі будівництва будинку. Ревізійна ніша – це зручність доступу до каналізації, лічильників, прихованої електропроводки або вентиляції. Якщо всі туби приховані в стінах, то це не означає, що вони позбавлені доступу. Просто люки добре замасковані.

ревизионный люк
Маскування технологічного отвору на тлі загального облицювання

Нерідко в готовий технологічний отвір з комунікаціями вставляють такий люк самостійно, спорудивши його з металевого профілю і гіпсокартону. Сьогодні необов’язково їх робити з підручних матеріалів. Ревізійний люк під плитку або під мозаїку простіше купити готовий, забезпечений зручними дверцятами. Готові вироби набагато зручніші, а доступ до комунікацій потрібен не тільки при засміченні або аварії, але і для профілактичного огляду і ремонту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.