Предварительные операции и подготовка поверхности:

Перед началом работы тщательно проверьте основание, предназначенного под укладку. Помните, что для каждого из них предусмотрена специальная подготовка поверхности. Основание должно иметь гладкую и ровную поверхность, должно быть плотной и устойчивой. Необходимо учитывать, что мозаика после укладки, в случае если поверхность не выровнена, то она будет повторять все неровности. Не рекомендуется укладывать мозаику на поверхности, которые могут подвергаться деформации.

2. Подготовка к укладке

Перед началом укладки рекомендуется провести на облицовочной поверхности линии, помогающие правильно расположить листы. Листы мозаики раскладывают на полу с учетом швов, а затем выкройку аккуратно переносят на стену или пол. Набирают, как правило, по 9 листов.

3. Укладка

Використовуйте спеціальний клей! Рекомендується використовувати клей білого кольору для скляної мозаїки, щоб після укладання колір мозаїки не придбав небажаних відтінків. Для рівномірного розподілу складу використовуйте шпатель з зазубреною стороною (мал. 1). Рекомендуємо не покривати клеєм великі поверхні для запобігання утворенню плівки на поверхні, підготовленої до укладання.

Приклейте лист до поверхні лицьовою стороною вгору (мал. 2), натискаючи гумовим шпателем (мал. 3). Постукайте по елементах листа гумовим шпателем для забезпечення повного приклеювання. Настійно не рекомендуємо використовувати металевий шпатель. Важливо переконатися, що відстань між двома сусідніми листами дорівнює відстані між сусідніми елементами для того, щоб шви були однакові. Скорегуйте дефекти вирівнювання маленьким шпателем і видаліть надлишки клею до того, як він висохне. До початку затирання швів почекайте 24 години до висихання клею. При укладанні мозаїки колотого типу слід уникати ударів, грубих тисків твердими предметами, вібрацій, сильних механічних впливів.

Заборонено укладати мозаїку колотого типу на підлозі або в басейнах. Мозаїку з зовнішнім булатним покриттям (золото, платина) не рекомендуется розміщувати в басейнах і місцях з підвищеною вологістю (душові кабіни і т. п.)

4. Затирка швів

Рекомендується використовувати затірки, в яких абразивні компоненти знаходяться в спеціальній оболонці, а так само дрібнозернисті затірки (зерно 0,3 мікрона) з низьким ступенем абразивності, преднозначенние для хромованих, скляних та інших делікатних поверхонь. Через 24 години видаліть з швів надлишки клею за допомогою різака і помийте мозаїку, змоченою теплою водою, губкою для видалення всіх залишків клею ( мал. 5). Наносите затірку прогумованим шпателем рухом інструменту зверху вниз і в діагональному напрямку по відношенню до кубиків мозаїки, а потім назад уздовж стіни(мал. 4), звертаючи увагу на те, щоб заповнити шви по всій глибині, не залишаючи зайву затірку. Залиште затірку для висихання приблизно на 10-20 хвилин.

5. Очищення та догляд

Після затирання з мозаїки вологою губкою видаляють надлишок розчину, що виходить з швів. Працюйте завжди по діагоналі, не натискаючи занадто сильно з зберігаючи губку плоскою, щоб не виймати затірку з шва ( мал. 5). Дайте затірці висохнути за інструкцією фірми-виробника і знову кілька разів виконайте очищення від надлишків вологою губкою.

Для щоденного очищення рекомендуємо використовувати нейтральні миючі засоби. Не використовувати віск, масла, кислоти і аброзівние миючі засоби. Для видалення сильних забруднень рекомендується використовувати злегка кислотний миючий засіб відповідно до рекомендацій фірм-виробників, змиваючи його кілька разів великою кількістю води.

Рекомендації з укладання мозаїки у басейні:

Крім загальних інструкцій — в басейні слід дотримуватися рекомендацій нижче:
Важливо! Не заповнювати водою басейн протягом перших 20 днів після укладання. При укладанні мозаїки в термальних басейнах використовувати епоксидну затірку швів, враховуючи особливу агресивність середовища.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *